2. Autodrom Sosnová

>>> REGISTRACE – KLIKNĚTE ZDE <<<

Sobota 8. června 2024

Druhý závod roku 2024 je určen pro všechny příznivce amatérského zápolení, přijet mohou ti, kdo řídí předokolky, zadokolky i auta s pohonem všech kol, nezáleží na tom, jde-li o benzín nebo diesel. manuál či automat. 

Zábava je fajn, prioritou je bezpečnost

Důležitá je chuť prožít s podobně zaměřenými nadšenci příjemný den, zajezdit si, zatrénovat si, zlepšit své řidičské umění, vyzkoušet a poznat své auto, připravit techniku… 

Jak celý den probíhá? Ráno se začne registrací jezdců respektive administrativní přejímkou a rozpravou zaměřenou zejména na bezpečnost, tak je pro AmaterCup prioritou. A pak následuje volné ježdění a trénink. Kdokoli z jezdců může jezdit zcela libovolně a bez omezení, vjezd na dráhu není omezen, pouze v případě naplnění propustnosti dráhy je vjezd na závodní okruh korigován. 

Dráha je otevřená celé dopoledne bez omezení

Přes oběd, který je stejně jako celé občerstvení v ceně startovného, se upraví dráha, připraví se profesionální časomíra a pak se jedou měřené jízdy – dva okruhy ve třech kolech stylem závodu do vrchu, na trati je vždy jedno auto pro zachování maximální bezpečnosti. Jezdec je vpuštěn na dráhu, zajede jedno zahřívací kolo, dojede k časomíře, kde letmým startem odstartuje, zajede jedno kolo, druhé kolo a v jeho závěru je změřen čas a jezdec zajíždí do depa. 

Cena startovného za jednoho jezdce a auto je 4.990 Kč. V rámci startovného má jezdec celodenní vjezd na dráhu, celodenní občerstvení v ceně, možnost vzít sebou na akci jednoho spolujezdce, včetně celodenního občerstvení – celý den bude v depu jídlo a teplé i studené nápoje. 

Občerstvení pro jezdce i spolujezdce je grátis

Pro jezdce i spolujezdce je povinná na závod ochranná přilba – pro závodníky, kteří ji nemají, máme přilby v rámci startovného k zapůjčení. Jezdec (případně spolujezdec) dostanou identifikační pásky, na základě kterých budou mít přístup celý den do zázemí s cateringem, jezdec také bude takto identifikován pro vjezd na závodní dráhu. 

Časy jednotlivých jízd se sčítají, a ten, kdo dosáhne ve své skupině (dělení je do třech kategoriích podle objemu motoru, výkonu a hmotnosti) nejlepšího času, vyhrál. Podle umístění v závodě se přidělují body a ti jezdci, kteří jezdí pravidelně, tak mohou soutěžit o umístění v celkovém hodnocení. 

Hlásit se můžete po registraci/přihlášení kliknutím na níže položené přihlašovací tlačítko – registrovaní jezdci po přihlášení do systému zadáním jména a hesla, neregistrovaní zájemci po vyplnění stručného registračního formuláře. Po kliknutí budete přesměrování na náš starý web s registračním formulářem.

>>> REGISTRACE – KLIKNĚTE ZDE <<<


HARMONOGRAM AKCE – informace pro přihlášené jezdce

8.30 – 9.00 – příjezd na okruh v Sosnové, registrace, rozprava

9.00 – 12.00 – bude otevřen vjezd na závodní okruh, do oběda budou probíhat volné jízdy a trénink. 

12.00 – 12.30 – kolem poledne bude nainstalována na dráhu časomíra a vše se připraví ke startu. 

16.00 – plánovaný konec závodu, pak následuje vyhlášení výsledků

17.00 – konec akce, odjezd

Příjezd je po městském obchvatu na trase na Praha – České Budějovice. Pro příjezd směrem od Prahy je zapotřebí sjet na prvním sjezdu za McDonaldem doprava a pokračovat podle směrových tabulek „motokárová dráha“ dále. Pro příjezd od Budějovic je třeba se na tento sjezd dostat včasným odbočením před čerpací stanicí Shell a nadjetím nad obchvatem. 

Parkovat je možné buď na parkovišti v areálu okruhu anebo před vjezdem na okruh – podle volného místa tak, jak bude plocha jezdci zaplňována. 

Nejbližší čerpací stanice s 98 benzínem je OMV na sjezdu „Tábor“ z výpadovky z Písek – České Budějovice, v obchodní zóně u hypermarketu Albert, ulice U hřebčince 2510.

OBECNÉ PRAVIDLO PLATNÉ PRO VŠECHNY AKCE AMATECUP

HLUČNOST – ODPOVĚDNOST KAŽDÉHO JEZDCE A RIZIKO VYLOUČENÍ Z AKCE BEZ NÁHRADY

Na všech závodních okruzích a polygonech platí přísná pravidla omezující hlučnost. Tato pravidla je třeba dodržovat, řidič překračující svým automobilem místní limity může být bez náhrady z akce vykázán nebo mu může být udělena pořádková pokuta. Pořadatel AmaterCup nenese odpovědnost za řidiče, kteří svým vozidlem překročí místní hlukové limity a nekompenzuje řidiči překračující limit náklady na startovné, dopravu či jakékoli jiné výdaje. Je na každém řidiči, aby si včas ověřil u provozovatele dráhy pravidla hlučnosti a tato, pokud se chce akce zúčastnit, dodržoval.

Info, provozní řád autodromu Sosnová

Přejít nahoru