O nás

AmaterCup je seriál automobilových závodů pro amatérské jezdce a nadšence sportovní jízdy autem. Autem bez rozdílu značky, modelu, typu paliva či druhu pohonu. Jak vše začalo? Na začátku všeho byla potřeba dvou nadšenců do aut jezdit, trénovat, tu a tam si v amatérských, nicméně bezpečných podmínkách zazávodit.

I když tady byla omezená nabídka několika klubů, pořadatelů či sportovních organizací, jak se zdálo, kombinace přátelského prostředí a maximálního bezpečí chyběla. K prvnímu pronájmu závodní dráhy tedy nebylo daleko, jenže být jen ve dvou lidech celý den na závodní dráze, to je nuda. Proběhly první mejly a telefonáty mezi známými. Pak zazněla myšlenka, že by nebylo od věci koupit auta a půjčovat je těm zájemcům, kteří vlastní auto nemají. V garáži se objevilo Subaru, BMW a Peugeot, k dispozici každému, kdo projevil zájem.

O závodech se mluvilo od začátku, takže i když nejprve proběhly okruhové dny s volnými jízdami, po pár týdnech se začaly výsledky měřit, a v případě těch nejlepších také odměňovat diplomy, poháry a cenami. Závodit bylo zábavné, ale aby se člověk zlepšoval, potřeboval trénovat, ideálně pod vedením zkušeného odborníka. Role instruktora se skvěle zhostil profesionální závodník a jezdec PWRC, Martin Semerád.

Během první sezony navštívil AmaterCup v rámci devíti závodů čtyři závodní okruhy, přivítal několik desítek jezdců. Zažil sněhové nadílky, rozpálený asfalt i deštěm zmáčenou šotolinu. Co je ale důležitější, snad při tom pobavil a potěšil všechny, kteří se ho během premiérového roku 2010 zúčastnili. V druhém roce pořadatelé zvyšovali kvalitu akcí i stupeň zábavy a přátelské atmosféry, rozšiřovali služby. A tento trend se pak organizátor snažil udržovat i další roky a následující ročníky.

Přejít nahoru